Longines - L4.374.4.59.6
L4.374.4.59.6 Flagship 30 Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Flagship |
| Reference: | L4.374.4.59.6 (aka: L43744596) |
| Name: | L4.374.4.59.6 Flagship 30 Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Longines Flagship L4.374.4.59.6 has a case of 30.00mm and a Black dial. Power comes from the self-winding caliber L592.2.