Longines - L4.767.8.73.2
L4.767.8.73.2 Heritage Présence 34mm
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Heritage |
| Reference: | L4.767.8.73.2 (aka: L47678732) |
| Name: | L4.767.8.73.2 Heritage Présence 34mm |
| Limited: | No |
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Breguet |
Description
The ref. L4.767.8.73.2 Heritage Presence has a pink gold case of 34mm and an off-white dial with painted Arabic numerals. A smaller version exists in ref. L4.267.8.73.2 (26.5mm); a larger version in ref. L4.785.8.73.2 (38.5mm).