Longines - L4.359.2.32.2
L4.359.2.32.2 Lyre Quartz 32 Yellow Gold PVD / Champagne / Strap
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Lyre |
| Reference: | L4.359.2.32.2 (aka: L43592322) |
| Name: | L4.359.2.32.2 Lyre Quartz 32 Yellow Gold PVD / Champagne / Strap |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Longines Lyre L4.359.2.32.2 has a case (yellow gold PVD-coated) with a diameter of 32.00, which holds a quartz movement with central seconds and date (caliber L156). The dial on this model is Champagne.