Longines - L2.357.4.07.6
L2.357.4.07.6 Master Collection Date 34 Stainless Steel / Beige - Diamond / Bracelet
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Master Collection |
| Reference: | L2.357.4.07.6 (aka: L23574076) |
| Name: | L2.357.4.07.6 Master Collection Date 34 Stainless Steel / Beige - Diamond / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Beige |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Longines Master Collection L2.357.4.07.6, new for 2022, has a 34.00mm Stainless Steel case and a Beige dial. This watch is powered by caliber L888.5, a self-winding movement with date.