Longines - L2.357.4.78.3
L2.357.4.78.3 Master Collection Date 34 Stainless Steel / Silver
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Master Collection |
| Reference: | L2.357.4.78.3 (aka: L23574783) |
| Name: | L2.357.4.78.3 Master Collection Date 34 Stainless Steel / Silver |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Longines Master Collection L2.357.4.78.3, new for 2022, has a 34.00mm Stainless Steel case and a Silver dial. This watch is powered by caliber L888.5, a self-winding movement with date.