Longines - L4.321.2.42.2
L4.321.2.42.2 Presence 25.5 Automatic PVD Gold / Champagne
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Presence |
| Reference: | L4.321.2.42.2 (aka: L43212422) |
| Name: | L4.321.2.42.2 Presence 25.5 Automatic PVD Gold / Champagne |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 25.50 mm |
| Case Lug Width: | 13.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Champagne |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Longines Presence reference L4.321.2.42.2 has a stainless steel case (25.50mm) with yellow gold PVD-coating, which houses the self-winding caliber L561. The dial is Champagne.