Longines - L4.321.4.52.2
L4.321.4.52.2 Presence 25.5 Automatic Stainless Steel / Black
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Presence |
| Reference: | L4.321.4.52.2 (aka: L43214522) |
| Name: | L4.321.4.52.2 Presence 25.5 Automatic Stainless Steel / Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 25.50 mm |
| Case Lug Width: | 13.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Longines Presence reference L4.321.4.52.2 has a stainless steel case of 25.50mm, which houses a self-winding movement in the form of caliber. The dial is Black.