Longines - L4.322.4.12.2
L4.322.4.12.2 Presence Automatic 30 Stainless Steel / White
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Presence |
| Reference: | L4.322.4.12.2 (aka: L43224122) |
| Name: | L4.322.4.12.2 Presence Automatic 30 Stainless Steel / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 30.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Longines Presence reference L4.322.4.12.2 has a stainless steel case with a diameter of 30.00mm. Inside ticks a self-winding movement with central seconds and date; in the latest models this is the caliber L888.2. The dial is White.