Longines - L2.821.4.59.2
L2.821.4.59.2 Record 40mm Stainless Steel / Black / Alligator / Russia
| Brand: | Longines |
|---|---|
| Family: | Record |
| Reference: | L2.821.4.59.2 (aka: L28214592) |
| Name: | L2.821.4.59.2 Record 40mm Stainless Steel / Black / Alligator / Russia |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 140 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Longines Record L2.821.4.59.2 is a limited edition of 140 pieces created for the Russian market.