Louis Erard - 34238AA61.BVA130
34238AA61.BVA130 Excellence La Petite Seconde Louis Horror x seconde/seconde/
| Brand: | Louis Erard |
|---|---|
| Family: | Excellence |
| Reference: | 34238AA61.BVA130 (aka: 34238AA61BVA130) |
| Name: | 34238AA61.BVA130 Excellence La Petite Seconde Louis Horror x seconde/seconde/ |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 178 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Fir |
Description
The Louis Erard La Petite Seconde [WATCH_REF} is a limited edition of 178 pieces created in collaboration with Parisian seconde/seconde/ on the occasion of Halloween 2022.