Louis Erard - 85237AA35.BVA35
85237AA35.BVA35 Excellence Le Régulateur Lapis-Lazuli
| Brand: | Louis Erard |
|---|---|
| Family: | Excellence |
| Reference: | 85237AA35.BVA35 (aka: 85237AA35BVA35) |
| Name: | 85237AA35.BVA35 Excellence Le Régulateur Lapis-Lazuli |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | Yes, 99 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Louis Erard Excellence Régulateur 85237AA35.BVA35 is a 2021 limited edition of 99 pieces. This watch has a stainless steel case of 42.00mm and a Blue dial of lapis lazuli.