Louis Erard - 85237AA51.BVA35
85237AA51.BVA35 Excellence Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter Stainless Steel / Silver
| Brand: | Louis Erard |
|---|---|
| Family: | Excellence |
| Reference: | 85237AA51.BVA35 (aka: 85237AA51BVA35) |
| Name: | 85237AA51.BVA35 Excellence Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter Stainless Steel / Silver |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | Yes, 178 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Louis Erard Excellence Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter is a 2019 limited edition of 178 pieces created in collaboration withVianney Halter. This watch has a stainless steel case of 42.00mm and a White dial. Power comes from the movement + module combination SW266-1 ND.