Louis Erard - 85237NN57.BAT02
85237NN57.BAT02 Excellence Le Régulateur Louis Erard x Label Noir
| Brand: | Louis Erard |
|---|---|
| Family: | Excellence |
| Reference: | 85237NN57.BAT02 (aka: 85237NN57BAT02) |
| Name: | 85237NN57.BAT02 Excellence Le Régulateur Louis Erard x Label Noir |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 99 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Fir |
Description
The Louis Erard Excellence Le Régulateur {WATCH_REF} is a limited edition created in collaboration with Label Noir. This watch has a PVD-coated case and a black dial with acid green highlights.