Mido - M039.007.36.013.00
M039.007.36.013.00 Baroncelli Lady Twenty Five Rose Gold / White
| Brand: | Mido |
|---|---|
| Family: | Baroncelli |
| Reference: | M039.007.36.013.00 (aka: M0390073601300) |
| Name: | M039.007.36.013.00 Baroncelli Lady Twenty Five Rose Gold / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 25.00 mm |
| Case Lug Width: | 12.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Mido Barconelli Twenty Five {WATCH_REF] has a stainless steel case, PVD-coated in rose gold, of 25.00mm and a White dial. This watch is powered by caliber C26.111, a self-winding movement with date.