Mido - M024.307.22.116.00
M024.307.22.116.00 Belluna Royal Lady Stainless Steel - Rose Gold / MOP / Bracelet
| Brand: | Mido |
|---|---|
| Family: | Belluna |
| Reference: | M024.307.22.116.00 (aka: M0243072211600) |
| Name: | M024.307.22.116.00 Belluna Royal Lady Stainless Steel - Rose Gold / MOP / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 33.40 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Mido Belluna Royal {WATCH_REF] has a stainless steel case of 33.40mm - partially PVD-coated in rose gold- and a White mother-of-pearl dial. This watch is powered by caliber C07.611.