Mido - M024.507.36.061.00
M024.507.36.061.00 Belluna Royal Gent Rose Gold / Grey
| Brand: | Mido |
|---|---|
| Family: | Belluna |
| Reference: | M024.507.36.061.00 (aka: M0245073606100) |
| Name: | M024.507.36.061.00 Belluna Royal Gent Rose Gold / Grey |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.30 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Mido Belluna Royal {WATCH_REF] has a stainless steel case -with rose gold PVD-coating- of 41.30mm and a Grey dial. This watch is powered by caliber C07.611.