Mido - M021.626.11.051.01
M021.626.11.051.01 Commander Big Date Celebración
| Brand: | Mido |
|---|---|
| Family: | Commander |
| Reference: | M021.626.11.051.01 (aka: M0216261105101) |
| Name: | M021.626.11.051.01 Commander Big Date Celebración |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 500 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Multi-Color |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Mido Commander Big Date Celebración M021.626.11.051.01 is a 2022 limited edition of 500 pieces created for the Mexican market.