Mido - M043.207.36.018.00
M043.207.36.018.00 Rainflower Origin Rose Gold / White
| Brand: | Mido |
|---|---|
| Family: | Rainflower |
| Reference: | M043.207.36.018.00 (aka: M0432073601800) |
| Name: | M043.207.36.018.00 Rainflower Origin Rose Gold / White |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Case Lug Width: | 15.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Mido Rainflower Blossom M043.207.36.018.00 has a case of 34.00mm and a White dial with floral pattern. This watch is powered by caliber C07.611.