Montblanc - 110699
110699 Heritage Spirit Moonphase 39mm Stainless Steel
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Montblanc Meisterstück Heritage Moonphase 110699 in stainless steel has a case diameter of 39mm, with silvery white and slightly cambered dial with sunburst pattern. This timepiece has a mechanical movement and a moonphase display. It comes on a black alligator-skin strap with stainless steel pin buckle. Reference: 110699