Montblanc - 112515
112515 Heritage Chronometrie Ultra Slim
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Montblanc Heritage Chronometrie Ultra Slim sports a stainless steel case measuring in at 38mm. It is fitted with a manually wound movement with hours and minutes. Reference: 112515