Montblanc - 112533
112533 Heritage Chronometrie Automatic 40mm
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Montblanc Heritage Chronometrie Automatic sports a stainless steel case measuring in at 40mm. It is fitted with an automatic movement with an hours, minutes, seconds and date display. Reference: 112533