Montblanc - 112542
112542 Heritage Chronometrie ExoTourbillon Minute Chronograph
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Montblanc Heritage Chronometrie ExoTourbillon Minute Chronograph 112542 sports a 18K red gold case measuring in at 44mm. It is fitted with a manufacture automatic chronograph movement with hours, minutes and date. Reference: 112542