Montblanc - MB129052
MB129052 Star Legacy Terrarum UAE 50th Anniversary
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Montblanc Star Legacy MB129052 is a limited edition of 71 pieces created in celebration of the 50th anniversary of the founding of the United Arab Emirates.