Montblanc - 102135
102135 Star Traditional Chronograph GMT Automatic Black
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Guilloche |
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
42 mm watch with stainless steel case, sapphire crystal case back, black-colored guilloché dial, silver-plated feuille and baton hands, automatic movement with GMT and chronograph functions, date display, black alligator-skin strap with triple-folding clasp.