Montblanc - 107076
107076 Star Classique Automatic Red Gold
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
39 mm watch with 18 K red gold case, automatic movement, 18 K red gold sapphire crystal case back, white dial, silver-colored hands, red gold-colored indexes and numerals, small second, brown alligator-skin strap, 18 K red gold pin buckle.