Montblanc - 107340
107340 Star Classique Automatic Yellow Gold / Black
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
39 mm watch with 18 K yellow gold steel case, automatic movement, 18 K yellow gold sapphire crystal case back, black dial, yellow gold-colored hands, yellow gold-colored indexes and numerals, small second, black alligator-skin strap, 18 K yellow gold pin buckle.