Montblanc - 110642
110642 Star Traditional Twin Moonphase
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
42mm stainless steel watch with sliver guilloché dial, mechanical movement, pointer date at 2 o'click, moonphase display, black alligator strap with pin buckle.