Montblanc - 09671
09671 Timewalker Chronograph Automatic 4810 Silver
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 09671 (aka: 09671) |
| Name: | 09671 Timewalker Chronograph Automatic 4810 Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
43 mm stainless steel watch with silver dial, automatic movement with chronograph function, date display, sapphire crystal case back, brown alligator-skin strap