Montblanc - 09675
09675 TimeWalker Date Automatic 4810 42 Silver
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 09675 (aka: 09675) |
| Name: | 09675 TimeWalker Date Automatic 4810 42 Silver |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
42 mm stainless steel watch with silver-coloured dial, automatic movement, date display, brown alligator-skin strap.