Montblanc - 102365
102365 Timewalker Ceramic Chronograph Automatic 4810
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 102365 (aka: 102365) |
| Name: | 102365 Timewalker Ceramic Chronograph Automatic 4810 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
43 mm stainless steel watch with black dial, automatic movement with chronograph function, date display, sapphire crystal case back, black ceramic bezel and crown, black alligator-skin strap with pin buckle, water-resistant to 3 bar (30 m).