Montblanc - 104668
104668 TimeWalker Chronograph Automatic Red Gold Ceramic Black
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 104668 (aka: 104668) |
| Name: | 104668 TimeWalker Chronograph Automatic Red Gold Ceramic Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
43 mm 18K red gold & ceramic case, automatic movement with chronograph and fixed satin-finish bezel, black-colored dial, rhodium-plated luminescent hands and rhodium-plated numerals, black alligator-skin strap, 18K red gold pin buckle.