Montblanc - 104669
104669 TimeWalker Chronograph Automatic Red Gold Ceramic White
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 104669 (aka: 104669) |
| Name: | 104669 TimeWalker Chronograph Automatic Red Gold Ceramic White |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
43 mm 18K red gold & white ceramic case, automatic movement with chronograph and white-colored dial, rhodium-plated luminescent hands and rhodium-plated numerals, white alligator-skin strap, 18K red gold pin buckle.