Montblanc - 105812
105812 TimeWalker Date Automatic 4810 39 Black
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 105812 (aka: 105812) |
| Name: | 105812 TimeWalker Date Automatic 4810 39 Black |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
39 mm stainless steel watch with black-coloured dial, automatic movement, date display, black alligator strap.