Montblanc - 105813
105813 TimeWalker Date Automatic 4810 39 Silver / Red Gold Numerals
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 105813 (aka: 105813) |
| Name: | 105813 TimeWalker Date Automatic 4810 39 Silver / Red Gold Numerals |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
39 mm stainless steel watch with silver-coloured dial, automatic caliber 4810 movement, date display, brown alligator-skin strap.