Montblanc - 105962
105962 TimeWalker Date Automatic 4810 39 Black / Bracelet
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 105962 (aka: 105962) |
| Name: | 105962 TimeWalker Date Automatic 4810 39 Black / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
39mm stainless steel watch with black dial, automatic movement with date display, screwed stainless steel case back, stainless steel bracelet.