Montblanc - 107320
107320 Timewalker Chronograph Automatic Two Tone Yellow
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 107320 (aka: 107320) |
| Name: | 107320 Timewalker Chronograph Automatic Two Tone Yellow |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
43 mm stainless steel fixed with 18K yellow gold watch with silver dial, automatic movement with chronograph function, date display, sapphire crystal case back, stainless steel strap. Earlier versions use the reference 4810/502 for the movement, newer the MB 25.02. Both are essentially Valjoux / ETA 7753.