Montblanc - 107321
107321 Timewalker Chronograph Automatic Two Tone Red / Anthracite
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 107321 (aka: 107321) |
| Name: | 107321 Timewalker Chronograph Automatic Two Tone Red / Anthracite |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
43 mm stainless steel watch with fixed 18K red gold bezel and anthracite dial, stainless steel / red gold bracelet and an automatic movement with chronograph function and date display.