Montblanc - 110329
110329 TimeWalker Date Automatic 39 Two Tone Red / White / Bracelet
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 110329 (aka: 110329) |
| Name: | 110329 TimeWalker Date Automatic 39 Two Tone Red / White / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
39mm stainless steel fixed 18K red gold watch with white dial, automatic movement with date display, screwed stainless steel case back, stainless steel fixed 18K red gold bracelet.