Montblanc - 110330
110330 TimeWalker Date Automatic 39 Two Tone Red / Silver
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 110330 (aka: 110330) |
| Name: | 110330 TimeWalker Date Automatic 39 Two Tone Red / Silver |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
39mm stainless steel fixed 18K red gold watch with white dial, automatic movement with date display, screwed stainless steel case back, brown alligator-skin strap