Montblanc - 112604
112604 TimeWalker Urban Speed Chronograph
| Brand: | Montblanc |
|---|---|
| Family: | Timewalker |
| Reference: | 112604 (aka: 112604) |
| Name: | 112604 TimeWalker Urban Speed Chronograph |
| Limited: | No |
| Case Back: | Open |
|---|---|
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Montblanc TimeWalker Urban Speed Chronograph sports a micro-blased stainless steel case with a black ceramic bezel, measuring in at 43mm. It is fitted with an automatic movement with a chronograph and date display. Reference: 112604