Nomos Glashütte - 737.RE
737.RE Club Campus 38 Relojes Especiales
| Brand: | Nomos Glashütte |
|---|---|
| Family: | Club |
| Reference: | 737.RE (aka: 737RE) |
| Name: | 737.RE Club Campus 38 Relojes Especiales |
| Produced: | 2019 |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | Yes, 15 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The NOMOS Club Campus Edición Limitada 15 aniversario de Relojes Especiales is a limited edition of 15 pieces created for the 15th anniversary of Spanish watch forum Relojes Especiales.