Nomos Glashütte - 765
765 Club Campus Neomatik 39 White / Bracelet
| Brand: | Nomos Glashütte |
|---|---|
| Family: | Club |
| Reference: | 765 (aka: 765) |
| Name: | 765 Club Campus Neomatik 39 White / Bracelet |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The NOMOS Club Campus Neomatik 765 was introduced in 2019. It features a stainless steel case of 39.5mm, which houses the self-winding caliber DUW 3001. It is fitted with a stainless steel bracelet.