Nomos Glashütte - 767
767 Club Campus Neomatik 39 Midnight Blue / Textile
| Brand: | Nomos Glashütte |
|---|---|
| Family: | Club |
| Reference: | 767 (aka: 767) |
| Name: | 767 Club Campus Neomatik 39 Midnight Blue / Textile |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The NOMOS Club Campus Neomatik 767 was introduced in 2019. It features a stainless steel case of 39.5mm, which houses the self-winding caliber DUW 3001. The dial is 'Midnight Blue'.