Nomos Glashütte - 768.S2
768.S2 Club Campus Neomatik 39 Greece Watch Club
| Brand: | Nomos Glashütte |
|---|---|
| Family: | Club |
| Reference: | 768.S2 (aka: 768S2) |
| Name: | 768.S2 Club Campus Neomatik 39 Greece Watch Club |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 20 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 200.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The NOMOS Club Campus Neomatik 768.S2 is a limited edition of 20 pieces created in celebration of the 5th anniversary of the Greece Watch Club.