Nomos Glashütte - 302
302 Orion 35 Black / Closed Case Back
| Brand: | Nomos Glashütte |
|---|---|
| Family: | Orion |
| Reference: | 302 (aka: 302) |
| Name: | 302 Orion 35 Black / Closed Case Back |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The NOMOS Orion reference 302 has a stainless steel case of 35mm and a Black dial.