Nomos Glashütte - 139.S50
139.S50 Tangente 35 Antoine de Macedo Saint-Germain Paris
| Brand: | Nomos Glashütte |
|---|---|
| Family: | Tangente |
| Reference: | 139.S50 (aka: 139S50) |
| Name: | 139.S50 Tangente 35 Antoine de Macedo Saint-Germain Paris |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | Yes, 75 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 35.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The NOMOS Tangente 139.S50 is a limited edition of 75 pieces created for Antoine de Macedo jewelers of Saint-Germain, Paris.