Omega - 220.10.41.21.01.002
220.10.41.21.01.002 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.10.41.21.01.002 (aka: 22010412101002) |
| Name: | 220.10.41.21.01.002 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra 220.10.41.21.01.002 has a stainless steel case of 41.00mm, and a -new for 2023- gloss Black dial. This watch is powered by caliber 8900.