Omega - 220.12.41.21.03.009
220.12.41.21.03.009 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Armand “Mondo” Duplantis
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.12.41.21.03.009 (aka: 22012412103009) |
| Name: | 220.12.41.21.03.009 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Armand “Mondo” Duplantis |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra 220.12.41.21.03.009 is a 2024 special edition created in collaboration with Swedish pole vaulter Armand “Mondo” Duplantis.