Omega - 220.20.41.21.01.001
220.20.41.21.01.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Stainless Steel - Moonshine Gold / Black / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.20.41.21.01.001 (aka: 22020412101001) |
| Name: | 220.20.41.21.01.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 41 Stainless Steel - Moonshine Gold / Black / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra reference 220.20.41.21.01.001 debuted in 2024. This Aqua Terra has a case in stainless steel and 'Moonshine' gold, with a matching bracelet. The dial is Black with a gloss finish.