Omega - 220.30.43.22.10.001
220.30.43.22.10.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 43 Worldtimer Stainless Steel - Ceramic / Green / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Aqua Terra |
| Reference: | 220.30.43.22.10.001 (aka: 22030432210001) |
| Name: | 220.30.43.22.10.001 Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer 43 Worldtimer Stainless Steel - Ceramic / Green / Bracelet |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
7 499 €
Maximum price
10 174 €
Absolute change
0 €
Opening price
8 208 €
Closing price
8 208 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Seamaster Aqua Terra World Timer 220.30.43.22.10.001 is new for 2023. This Aqua Terra has a stainless steel case with ceramic bezel, which house a caliber 8938 - a self-winding movement with worldtimer functionality.